07/08/16 - 20:08h

Serena i Kerber do drugog kola sa po 2:0

Prva i druga teniserka sveta su bez puno probelma prošle u drugu rundu Olimpijskog turnira.

Serena

Serena

Jedan sat i 33 minuta trebalo je Sereni Vilijams da ostvari pobedu protiv Darije Gavrilove iz Australije – 6:4, 6:2.

Amerikanka se nije previše namučila da opravda ulogu favorita, iako je dva puta gubila servis u prvom setu. Povela je sa 2:0, Gavrilova je odmah uzvratila ali nije dugo izdržala u egalu. Serena je ponovo brejknula za 4:2, međutim, pri rezultatu 5:3 nije uspela da uspešno odservira za set.

Ipak, u narednom gemu je i treći put oduzela servis protivnici i povela sa 1:0.

U nastavku nije bilo dileme – prva teniserka sveta je stekla brejk prednosti u četvrtom gemu, potom povela sa 4:1, a u osmom gemu je privela meč kraju.

Naredna protivnica Serene Vilijams biće bolja iz duela Larson – Korne.

Uspešna je bila i Anđelika Kerber. Nemačka teniserka je sa 6:3, 7:5 pobedila Duke Marino iz Kolumbije, nakon jednog sata i 38 minuta igre.

Nije delovalo da će tako biti nakon što je Kolumbijka povela sa 2:0 na startu meča. Međutim, Kerber je prekorenula sa četiri gema u nizu. Usledila je još jedna razmena brejkova, s tim što je u osmom gemu Kerber viđeno čak osam izjednačenja, pre nego što je Kerber povela sa 5:3.

82. teniserka sveta je imala veliku priliku da dobije drugi set – vodila je sa 4:2, servirala za 6:4 u gemu u kojem je propustila i set loptu, a iskusnija Nemica je njene propuste kaznila sa tri uzastopna gema, što je bilo dovoljno za pobedu u dva seta.

Šampionka US opena u finalistkinja Vimbldona će u drugom kolu igrati protiv Eženi Bušar. Kanađanka je sa 2:0 pobedila Sloun Stivens.