15/03/18 - 12:36h

Šenžen: Kraj za Kecmanovića

Srpski teniser Miomir Kecmanović završio je svoje takmičenje na turniru u kineskom Šenženu.

M. Kecmanović12
V. Galović66

Njega je u drugom kolu porazio Viktor Galović iz Hrvatske. Oni su na terenu proveli 61 minut, a 187. igrač sveta slavio je rezultatom od 2:0.

Na početku duela Kecmanović je dobio prvi gem, ali je protivnik preuzeo kontrolu i nije mu dopustio da osvoji više nijedan. Hrvatski teniser je napravio dva brejka i prvi set rešio u svoju korist sa 6:1.

U nastavku igre Galović je ostao dominantniji. Naš igrač, koji zauzima 183. poziciju na ATP listi, osvojio je jedan gem više nego u prethodnom setu i ponovo imao dva izgubljena servisa. Viktor je sa 6:2 dobio i ovaj set i plasirao se u treće kolo takmičenja.

Miomir već nekoliko turnira zaredom beleži pobede nad boljim igračima, a zatim gubi od lošije rangiranih. U prvom kolu turnira u kineskom gradu on je pobedio Španca Marsela Granjolersa, tenisera koji je nekada bio 19. na ATP listi, a sada zauzima 131. mesto. Njihov susret trajao je 74 minuta, a Srbin je slavio sa ubedljivih 6:3, 6:4.

Srpski teniser učestvovaće na Masters turniru u Majamiju za koji je dobio specijalnu pozivnicu. Turnir se igra od 21. marta do 1. aprila.

Teme:   Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti