01/03/17 - 21:03h

Senzacija u Dubaiju: Ruski kvalifikant Donskoj izbacio Federera!

Donskoj izgubio prvi set, spasao tri meč lopte u drugom i uspeo od gubitnika da postane dobitnik dana u Dubaiju. I mnogo više od toga.

Twitter

Ruski teniser Jevgenij Donskoj pobedio je sedmostrukog osvajača titule u Dubaiju, Rodžera Federera sa 3:6, 7:6 (7) 7:6 (5), za dva sata i četiri minuta igre.

U prvom setu Švajcarac je igrao agresivno, sa čestim izlascima na mrežu, i terao rivala na nekontrolisane udarce i greške. Slomio ga je u četvrtom gemu, a potom je usledio i novi brejk, za 5:1. Donskoj je nekako uspeo da vrati jedan brejk kada je Rodžer malo popustio u igri, ali je Federer rutinski priveo set kraju.

Ruski teniser nije odustajao, u drugom setu je u desetom gemu izborio set loptu, ali je iskusni Švajcarac uspeo da se izvuče i set je otišao u taj -brejk. Poveo je nekada svetski broj jedan sa 5:2, pa stigao do prve, potom druge, a onda i treće meč lopte, ali ni jednu nije iskoristio. Njegov rival je krenuo u kontra napad, napravio dva mini brejka, iskoristio prvu set loptu i izborio treći set.

Senzacija je tek sledila. 116. teniser sveta je ponovo bio na ivici poraza. Poveo je Federer sa 5:2, servirao je za trijumf, ali je Rus ponovo pokvario njegovu računicu. U devetom i 11. gemu oduzima servis rivalu, ali ovaj uspeva da uzvrati i odvede i ovaj set u produžetak.

Federer stiže na dva poena do slavlja, ali tek sad sledi drama: kao u nekom transu, Jevgenij dolazi do šest vezanih poena i prvu meč loptu pretvara u najveći trijumf u svojoj karijeri!

Iz sedmog pokušaja, ruski teniser uspeo je da uzme skalp Top 10 igraču, i u četvrtini finala sastaće se sa Francuzom Lukom Puijem.

Teme:   ATP u Dubaiju, Rodžer Federer, Vesti