20/06/17 - 16:32h

Seča favorita: Vavrinka se pridružio Raoniću!

Nakon Raonića, trećeg nosioca, u prvom kolu turnira u Kvinsu ispao je iz daljeg takmičenja i drugi favorit, Stan Vavrinka.

Twitter

Švajcarac, koji je bio postavljen za drugog nosioca na turniru u Londonu (Kvinsu), izgubio je u prvoj rundi od 35-godišnjeg španskog tenisera Felisijana Lopeza sa 7:6 (7:4), 7:5 po setovima, za 92 minuta igre.

Početni deo meča protekao je u ravnopravnoj igri, bez brejka, a nije bilo ni brejk lopti, pa je prvi set odlučen u 13. gemu. Lopez je osvojio dva mini brejka, Vavrinka samo jedan i Španac je dobio taj-brejk sa 7:4 za vođstvo u setovima.

Prve prilike za oduzimanje početnog udarca rivalu sa druge strane mreže viđene su tek u šestom gemu drugog seta. Tada je Lopez propustio dve šanse za oduzimanje servisa švajcarskom teniseru, kod koga su već tada bili vidljivi problemi sa levim kolenom, koje ga je i ranije mučilo. Konačan rasplet usledio je šest gemova kasnije, kada je konačno došlo do brejka i to od strane španskog igrača, za 7:5 i njegov konačni trijumf.

Sledeći protivnik 32. sa ATP liste biće pobednik meča u kome igraju Broudi i Šardi.

Teme:   ATP u Kvinsu, Felisijano Lopez, Stanislas Vavrinka, Vesti