Sarasota: Laksonen prejak za Kecmanovića

Mladi srpski teniser Miomir Kemanović završio je učešće na čelendžeru u Sarasoti (SAD), pošto je u drugom kolu poražen od Švajcarca finskog porekla Henrija Laksonena.

M. Kecmanović30
H. Laksonen66

Twitter

17-godišnji Kecmanović nije uspeo ozbiljnije da se suprotstavi sedmom nosiocu, koji je lako slavio za sat i 11 minuta igre. Srbin je pružio dobar otpor u prvom setu, ali u drugom nije uspeo da osvoji ni gem.

Laksonen će u četvrtfifnalu igrati protiv boljeg iz duela Tofoea i Arnaboldija. Zanimljivo da je Kecmanović tačno pre mesec dana uspeo da savlada Švajcarca u kvalifikacijama za glavni žreb u Majamiju u dva seta. Laksonen se revanširao i izjednačio na 1:1 u pobedama.

Srbin je dobro počeo meč, prvi napravio brejk za vođstvo od 2:1, ali nije uspeo da zadrži prednost jer je njegov rival uzvratio ribrejkom, a potom još jednom oduzeo servis za 4:2.

Miomir je imao šansu da uzvrati pri rezultatu 3:5, ali je propustio tri brejk lopte (dve vezane). U nastavku nije bilo dileme – Iako je bilo nekoliko neizvesnih gemova, Laksonen nije prepustio Kecmanoviću nijedan gem.

Teme:   Miomir Kecmanović, Vesti