08/05/15 - 09:42h

Šarapova pregrmela i Voznijacki, Serena rutinski! (WTA Madrid)

Ruskinja Marija Šarapova nastavila je svoj put ka odbrani titule na WTA turniru u Madridu pobedom u četvrtfinalu protiv Dankinje Karoline Voznijacki. Ruska teniserka je slavila sa 2:1, po setovima 6:1, 3:6, 6:3 posle tačno dva sata igre.

Masa

Masa

Bio je to deseti okršaj između Marije Šarapove i Karoline Voznijacki i šesti trijumf ruske teniserke.

Šarapova je bila vrlo ubedljiva u prvom setu, iskoristila je obe brejk prilike koje su joj se ukazale i povela sa 6:1. Danska igračica je “pokazala zube” u drugom delu i uspela da u finišu prelomi set u svoju korist i odvede meč u treći set.

Voznijacki je imala svoje šanse u odlučujućem setu, prva je stigla do brejka, ali je potom usledila serija grešaka, koja je odvela u poraz. Šarapova je brejkom u osmom gemu stavila tačku na ovaj duel i obezbedila prolaz u polufinale.

Mariju Šarapovu u polufinalu očekuje okršaj protiv sunarodnice Svetlane Kuznjecove, koja je bila bolja od Čehinje Lusi Safarove sa 5:7, 7:6, 7:6.

Prva nositeljka na turniru u Madridu, Amerikanka Serena Vilijams bez većih problema je prošla u polufinale eliminisavši Španjolku Karlu Surez Navaro rezultatom 6:1, 6:3 i u borbi za finale igraće protiv češke teniserke Petre Kvitove.

Rezultati četvrtfinala:

Serena Vilijams – Karla Suarez Navaro 6:1, 6:3

Petra Kvitova – Irina Kamelija-Begu 7:5, 6:3

Karolina Voznijacki – Marija Šarapova 1:6, 6:3, 3:6

Svetlana Kuznjecova – Lusi Safarova 5:7, 7:6, 7:6

Teme:   Lusi Safarova, Marija Šarapova, Petra Kvitova, Rang Lista, Rezultati, Serena Vilijams, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista, Četvrtfinale