19/09/17 - 18:29h

Sankt Peterburg: Troicki uspešan na startu!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Sankt Peterburgu savladavši na startu domaćeg igrača Andreja Kuznjecovog.

V. Troicki77
A. Kuznjecov66

Prvi set igrali su skoro sat vremena, a viđena je samo jedna prilika za brejk. Imao ju je Troicki na startu meča, ali je nije iskoristio.

U nastavku seta obojica su uspešno čuvali svoje servise, pa je završen u taj-brejku, u kom je Viktor imao ogromnu prednost od 6:1. Ipak, slavio je tek posle izjednačenja Kuznjecovog (6:6) i pet set lopti – 8:6.

Jednako neizvesna bila je i druga deonica ovog susreta. U prva četiri gema obojica su došla do po jednog brejka, a u ostatku seta uspešno su se suočavali sa brejk šansama protivnika. Taj-brejk Troicki je dobio sa 7:2 i tako došao do osmine finala.

Protivnik našeg tenisera u narednoj rundi biće bolji iz susreta Dušana Lajovića i Gvida Pelje.

ATP turnir u Sankt Peterburgu igra se za nagradni fond od 1,064,715 evra, a prvi nosilac je trinaesti teniser sveta Roberto Bautista Agut.

Teme:   Andrej Kuznjecov, ATP, ATP u Sankt Petersburgu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki