20/09/17 - 13:23h

Sankt Peretburg: Kraj za Lajovića na startu

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugu rundu na ATP turniru u Sankt Peterburgu.

D. Lajović63
G. Pelja76

Dusan Lajovic (Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

Bolji od Dušana u prvoj rundi bio je Argentinac Gvido Pelja. U meču koji je trajao sat vremena i 24 minuta, Pelja je slavio sa 7:6, 6:3.

Lajović je odlično otvorio ovaj meč, došao je do brejka za vođstvo od 2:1, ali je Pelja odmah uzvratio ribrejkom. Srpski teniser je u petom gemu još jednom oduzeo servis protivnika i čuvao je prednost sve do 5:5, kada je Argentinac izborio novo izjednačenje. Završnica seta odigrana je u taj-brejku, koji je Pelja dobio sa 7:4.

U drugom setu sve je išlo na ruku Gvida Pelje. Nakon što je posle četiri brejk šanse osvojio prvi gem, čuvao je brejk prednosti sve do kraja susreta – 6:3.

Njegov naredni protivnik biće još jedan srpski teniser, Viktor Troicki, koji je do plasmana u osminu finala došao nakon pobede nad Andrejem Kuznjecovim.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Sankt Petersburgu, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti