10/10/17 - 11:17h

Šangaj: Viktor Troicki u drugom kolu!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Mastersa u Šangaju. On je na startu nakon tri seta savladao Kanađanina Denisa Šapovalova.

V. Troicki666
D. Šapovalov730

Iako ima tek 18 godina, Denis Šapovalov je u prvom setu jasno pokazao da može da se bori sa deliko iskusnijim igračima.

Susret između Troickog i kanadskoj tinejdžera, jednog od predstavnika #NextGen igrača, trajao je sat vremena i 46 minuta.

Viktor je dobro startovao, brejk u ranoj fazi doneo mu je prednost od 3:1, ali je samo dva gema kasnije Kanađanin uspeo da izjednači rezultat.

Kako su do kraja seta obojica čuvali svoje servise, ovaj deo susreta završen je u taj-brejku, koji je Šapovalov dobio prepustivši Viktoru samo tri poena – 7:3.

Brejkom u šestom gemu za prednost od 4:2 Troicki je rešio drugi set u svoju korist i sa 6:4 došao do izjednačenja. Nakon toga bilo je jasno da Kanađanin ima još mnogo da radi na sebi. Posle izgubljenog drugog dela uopšte se nije snašao na meču, pa je naš teniser do pobede došao ostavivši ga na nuli – 6:0.

U drugom kolu Troicki će igrati protiv Australijanca Dominika Tima.

Teme:   Denis Šapovalov, Masters, Masters u Šangaju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki