16/10/16 - 12:36h

Šangaj: Marej rutinski do titule

Britanac Endi Marej osvojio je trofej na Mastersu u Šangaju.

U borbi za titulu bio je bolji od Španca Roberta Bautiste Aguta. Na terenu su proveli sat vremena i 39 minuta, a britanski teniser je slavio sa 7:6, 6:1.

Marej je tako došao do 41. titule u karijeri, a 13. sa Masters 1000 takmičenja.

Britanac je osvojio 640 novih bodova i približio se prvoplasiranom na ATP rang listi, Novaku Đokoviću, na 2415 poena razlike.

Oboje su u meč ušli oprezno i u prvih nekoliko gemova obojica su bili sigurni na svoj servis. U sedmom gemu Marej je došao do prve šanse za brejk i iskoristio je za prednost odo 4:3. U gemu u kom je drugi teniser sveta servirao za set, Bautista je spasao tri set lopte i uzvratio ribrejkom za izjednačenje – 5:5. Izborili su se za taj-brejk koji je Marej dobio sa više nego ubedljivih 7:1.

Nakon toga sve je krenulo naopako za španskog tenisera. Britanac je igrao sjajno i u drugom delu meča prepustio protivniku samo jedan gem. Jedini gem koji je Bautista osvojio bio je na Marejev servis i to bez izgubljenog poena.

Teme:   Endi Marej, Masters, Masters u Šangaju, Teniseri, Turniri, Vesti