14/10/16 - 14:58h

Šangaj: Marej preslišao Gofana za polufinale

Svetski reket broj dva, Endi Marej plasirao se u polufinale Mastersa u Šangaju pobedom nad Davidom Gofanom sa 2:0 – 6:2, 6:2.

Posle pobede Novaka Đokovića protiv Zvereva, i Endi Marej je došao na korak od finala.

Današnja žrtva bio mu je 12. teniser sveta David Gofan. Belgijanac danas nije imao priliku da ponovi igru iz četvrtfinala kada je preokretom pobedio Gaela Monfisa. Za 97 minuta igre odservirao je tri asa i napravio šest duplih grešaka, dok je Marejeva statistika u ovom delu 8:2.

Nakon dve propuštene brejk prilike u četvrtom gemu, Marej u šestom dolazi do prednosti 4:2. Pripretio je Gofan već u narednom gemu i čak tri puta stvarao priliku da vrati brejk, ali bez uspeha što je Endi itekako znao da kazni novim brejkom za osvajanje prvog dela igre sa 6:2.

Istim rezultatom, najbolji britanski teniser je dobio i drugi set, ali najviše pažnje privukao je drugi gem ove deonice.

Gemom bez izgubljenog poena Marej je otvorio drugi set, a zatim na servis protivnika poveo 30:40. Taman kad se činilo da će na startu napraviti brejk, Gofan se vratio u igru i nakon 25 odigranih poena osvojio ovaj gem za 1:1.

Uspeo je 12. teniser sveta da ostane u ritmu do šestog gema kada Marej kao i u prvom setu pravi brejk, a onda još jedan u osmom za konačnih 6:2.

Bila je ovo peta pobeda Endija Mareja u isto toliko mečeva protiv Davida Gofana, koji je i uz poraz ostvario korist u ovom meču. On je na listi za Završni turnir u Londonu pretekao Tomaša Berdiha na devetom mestu.

Sa druge strane, Marej želi da nastavi niz pobeda bez izgubljenog seta i smanji zaostatak za Đokovićem na ATP listi. Novak i Endi bi mogli ukrstiti rekete u finalu. Đokovićev naredni protivnik je Bautista Agut, dok Marej čeka protivnika iz duela Džek Sok – Žil Miler koji se trenutno igra.