08/10/16 - 13:07h

Šangaj: Lajović u finalu kvalifikacija, sa Edmundom za glavni žreb!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u finale kvalifikacija na Mastersu u Šangaju.

Dusan Lajovic

Lajović je trenutno 76. teniser sveta i na kvalifikacionom turniru postavljen je za desetog favorita.

U finale se plasirao nakon što je sa 2:1 u setovima savladao domaćeg tenisera, 469. na ATP listi, Ksina Gaoa.

Prvi set naš teniser je odigrao sjajno. Čuvao je svoje servise, a iskoristio dve od dve brejk šanse – u prvom i u sedmom gemu. Poveo je sa 5:2, a potom servirao za set – 6:2.

Dobro je krenuo Lajović i u drugom delu meča. Imao je brejk viška i vođstvo od 4:2, ali je Kinez uspeo da izjednači, a zatim i povede sa 6:5. Dušan se izborio za taj-brejk u kom je Gao slavio sa ubedljivih 7:2 i na taj način poravnao rezultat na 1:1 u setovima.

Treći set Lajović je rešio brejkom u osmom gemu. Posle tri pokušaja poveo je sa 5:3 i svojim servisom izborio pobedu u ovom susretu – 6:3.

Protivnik u borbi za glavni žreb Mastersa u Šangaju biće mu nezgodni Britanac Kajl Edmund. Do sada su odigrali samo jedan međusobni meč. Ove godine u četvrtfinalu Dejvis kupa britanski teniser slavio je sa 3:0 u setovima.

Teme:   Dušan Lajović, Masters, Masters u Šangaju, Teniseri, Turniri, Vesti