09/10/18 - 13:36h

ŠANGAJ: Đoković u osmini finala!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala na Mastersu u Šangaju.

N. Đoković67
Ž. Šardi35

Source: Matthew Stockman/Getty Images North America

On je u meču drugog kola sa 2:0 u setovima savladao Francuza Žeremija Šardija.

Na terenu su proveli sat vremena i 25 minuta, a Đoković je bio bolji sa 6:3, 7:5. Bio je ovo njihov 12. susret, a Novak je svih 12 mečeva dobio bez izgubljenog seta.

Naredni rival srpskog tenisera biće bolji iz meča u kom se sastaju Italijan Marko Čekinato i Hjon Čung iz Južne Koreje.

TOK MEČA:

I SET

Obojica su u meč ušli sigurno. Novak je igrao sjajno na svoj servis, nije dopustio Šardiju ni šansu za brejk, a iskoristio je dve od tri prilike da Francuzu oduzme servis. Prvi brejk napravio je za 3:2, a drugi za konačnih 6:3 u ovom delu susreta.

II SET

U drugom setu brejk šansi nije bilo sve do 12. gema. Novaku je to ujedno bila i meč lopta, ali nije uspeo da je realizuje. Nekoliko poena kasnije dobio je novu priliku, ali je ovog puta uspeo da je iskoristi za konačnih 7:5 i novu pobedu nad Šardijem.

Teme:   Masters, Masters u Šangaju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti