Srpski teniser Janko Tipsarević pružio je dobru partiju u 2. kolu Mastersa u Šangaju, ali nije uspeo da iznenadi favorizovanog Žoa Vilfreda Congu.

J. Tipsarević36
Ž.V. Conga67

Janko Tipsarevic

U prvom međusobnom duelu ovih tenisera, Conga je slavio u dva seta. Naš as je imao lepo priliku u drugoj deonici, vodio je sa 4:2 u gemovima, u ta-brejku je u servirao za izjednačenje, ali to nije bilo dovoljno da se meč produži za još jedan set.

Francuz je bio bolji protivnik u prvom setu, lako je čuvao svoj servis, a u drugom gemu je propustio dve vezane brejk lopte. Ipak, tu grešku nije ponovio u šestom, kada je oduzeo servis rivalu, za 4:2, a zatim bez većih uzbuđenja odradio posao za vođstvo od 1:0.

Situacija je bila drugačija u nastavku – Janko je spasao dve brejk lopte u trećem, a potom prvi put oduzeo servis protivniku u šestom gemu, za vođstvo od 4:2. Međutim, ta prednost je olako ispuštena, pošto je 13. teniser sveta lako uzvratio ribrejkom.

Serveri su bili sigurni do taj-brejka, a tamo je viđena prava drama. Tipsarević je sa tri poena u nizu stigao do vođstva od 6:4. Drugu set loptu je imao na svoj servis, ali ni nju nije uspeo da realizuje. Da stvar bude gora, Conga je napravio još jedan mini-brejk, a potom sigurno odservirao za trijumf – 8:6 u taj-brejku.

Francuski as u narednoj rundi igra protiv boljeg iz duela Čilić – A. Zverev.

Teme:   Janko Tipsarevic, Masters u Šangaju, Vesti