07/08/14 - 10:36h

San Marino: Troicki u četvrtfinalu!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrtfinale čelendžera u San Marinu pobedom posle preokreta nad Špancem Danijelom Himeno-Traverom. Viktor je slavio rezultatom 4:6, 7:6(3), 7:6(6) posle skoro tri sata igre.

V. Troicki477
D. Himeno Traver666

Viktor Troicki. Getty Images.

Viktor Troicki

Viktor Troicki je uspeo posle velike borbe i pravog maratona da se vrati nakon izgubljenog prvog seta i da preko dva taj-brejka u drugom i trećem setu stigne do trijumfa.

Prvi set je rešen praktično u uvodnom gemu, kada je Himeno Traver oduzeo servis srpskom teniseru i tu prednost brejka sačuvao do kraja, za vođstvo u setovima.

Španac je i u drugom setu u dva navrata imao brejk prednosti, ali se Viktor nije predavao i uspevao je da se vrati u meč. Set je na kraju odlučen u taj-brejku u kome je bolji bio srpski teniser, koji je na taj način stigao do izjednačenja.

Treći set se igrao gem za gem, a potom poen za poen u taj-brejku. Pri rezultatu 6:6, Troicki vezuje ključna dva poena i stiže do velikog trijumfa.

Viktorov naredni rival biće Hrvat Antonio Veić, koji je sa 1:6, 7:6(6), 6:4, bio bolji od Viktora Haneskua iz Rumunije.

Pored Troickog, koji je dobio specijalnu pozivnicu organizatora, na turniru u San Marinu igra i Filip Krajinović, a njegov protivnik u drugom kolu je hrvatski teniser Mate Delić.

Teme:   ATP Rang Lista, Drugo Kolo, Rang Lista, Teniseri, Vesti, Viktor Troicki