05/08/14 - 19:04h

San Marino: Troicki posle preokreta u drugoj rundi!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo čelendžera u San Marinu, pošto je u uvodnoj rundi savladao Moldavca Radua Albota 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:2 za nešto više od dva časa igre.

V. Troicki466
R. Albot632

Switzerland Tennis Swiss Open Gstaad

Srpski teniser Viktor Troicki uspešno je startovao na čelendžeru u San Marinu. Za učešće na ovom turniru Viktor je dobio specijalnu pozivnicu organizatora. Troicki je u prvoj rundi, posle preokreta i uz dosta muke, slomio otpor Moldavca Radu Albota i izborio plasman u naredno kolo.

Ključni detalj prvog seta odigrao se u petom gemu, kada je Viktor pretrpeo brejk. U nastavku je pokušao da se vrati u set, ali nije iskoristio prilike, tako da je Moldavac sa 6:4 slavio u prvom setu.

U drugom setu vodila se izjednačena borba sve do rezultata 3:3. Od tog trenutka Troicki je zagospodario terenom i vezao tri gema i na taj način sa 6:3 stigao do izjednačenja u setovima.

Viktor je nastavio seriju iz drugog seta, pa je i u trećem setu, uz dva brejka, vrlo brzo stigao do nedostižne prednosti od 4:0. Do kraja meča je rutinski sačuvao vođstvo i stigao do trijumfa.

U drugoj rundi rival Viktora Troickog biće Španac Danijel Himeno Traver, koji je postavljen za drugog nosioca.

Teme:   ATP Rang Lista, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki