12/04/17 - 23:30h

San Luis Potosi: Ni kiša nije zaustavila Kecmanovića, ubedljivo do drugog kola!

Sjajni Miomir Kecmanović je u prvom kolu čelendžera u San Luis Potosiju eliminisao trećeg nosioca Stefana Kozlova iz Rusije pobedom u dva seta.

M. Kecmanović67
S. Kozlov25

Facebook

Mladi Srbin nije imao problem ni sa tim što je kiša prekinula meč pri njegovom vođstvu od 1:0 u setovima, i rezultatu 4:5 u drugom setu. Kecmanović je u nastavku dobio sva tri gema, i plasirao se u drugo kolo, gde će igrati protiv Ekvadorca Emilija Gomeza.

Miomir je u Meksiko stigao zahvaljujuči specijalnoj pozivnici organizatora, ali ga to nije sprečilo da iznenadi 135. tenisera sveta. Početni set protiv trećeg nosioca srpski teniser je dobio sa dva brejka prednosti, u drugom je uspeo da nadoknadi dva brejka zaostatka, i u momentu kada se spremao da servira za izjednačenje, meč je prekinut.

Najbolji junior sveta, koji je ove sezone zakoračio u svet profesionalaca, pokazao je karakter u drugom setu, kada je prvo nadoknadio 0:3, a potom i 3:5, i sa četiri uzastopna gema stigao do vrednog trijumfa.

Čelendžer u San Luisu igra se za nagradni fond od 50.000 dolara.

Teme:   Miomir Kecmanović, Vesti