12/04/17 - 07:32h

San Luis: Krstin ispao u prvom kolu, kiša prekinula Kecmanovića!

Srpski teniser Peđa Krstin izgubio je na startu čelendžera u Meksiku od Zampjerija.

P. Krstin26
K. Zampjeri67

Pedja Krstin

Krstin je ostao bez daljeg plasmanana na čelendžeru u San Luisu, u Meksiku, pošto je već u prvom kolu poražen od Brazilca Kaja Zampjerija, nakon jednog sata i 17 minuta igre, sa 6:2, 7:6 (7:1).

Srpski teniser je Brazilcu olako prepustio prvi set, koji je iskoristio obe brejk prilike. U narednom setu je bio nešto drugačiji odnos snaga na terenu, obojica tenisera uspeli su da oduzmu svom protivniku servis, ali je u taj-brejku Zampjeri ponovo bio mnogo sigurniji i ubedljivo je dobio ovaj deo igre.

U narednom kolu 330. tenisera sveta čeka susret sa boljim iz duela između Austrijanca Geralda Melcera i Fakunda Argelja iz Argentine.

Na ovom turniru igra i mladi Miomir Kecmanović, koji je u Meksiko stigao po specijalnoj pozivnici organizatora. Njegov meč sa Stefanom Kozlovim (135) je prekinut zbog kiše u drugom setu, pri rezultatu od 6:2, 4:5.

Početni set protiv trećeg nosioca srpski teniser je dobio sa dva brejka prednosti, u drugom je uspeo da nadoknadi dva brejka zaostatka, i u momentu kada se spremao da servira za izjednačenje, meč je prekinut.

Pobednik ovog duela za rivalal u drugoj rundi imaće boljeg iz meča u kome se sastaju Galan Riveros i Gomez.

Čelendžer u San Luisu igra se za nagradni fond od 50.000 dolara.

Teme:   Miomir Kecmanović, Peđa Krstin, Vesti