27/06/16 - 22:03h

Šampion rutniski na startu!

Borbu za četvrtu titulu na Vimbldonu, treću za redom, Novak Đoković počeo je pobedom protiv domaćeg tenisera Džejmsa Varda, 6:0, 7:6, 6:4. Najbolji teniser današnjice je do 29. grend slem pobede u nizu stigao nakon dva sata i pet minuta igre.

N. Đoković676
Dž. Vard064

Kao što tradicija nalaže, program na Centralnom terenu Vimbldona otvario je prošlogodišnji šampion. Đoković je očekivano savladao 177. tenisera sveta i plasirao se u drugo kolo. Tamo ga čeka Francuz Adrian Manarino, koji je bio bolji od Kajla Edmunda.

Novak će igrati prvi put protiv Manarina, baš kao što se danas prvi put susreo i sa Vardom. Meč drugog kola na programu je u sredu popodne, na dan 28. rođendana Đokovićevog sledećeg rivala.

Najbolji teniser planete je furiozno započeo turnir, osvojivši čak devet gemova u nizu. Dobio je prvi set za 28. minuta, a britanac se upisao na semafor tek pri rezultatu 3:0 u drugom setu. Ipak, ispostavići da to nije tek počasni gem Varda, pošto je Britanac uspeo da vrati brejk i neočekivano unese egal u nastavak duela.

U tim trenucima borba je bila najravnopravnija – Novak nije uspeo da brejkne do kraja seta, ali je sačuvao svoj servis, uprkos tome što se u 11. gemu suočio sa tri brejk lopte.

U taj-brejku nije bilo dileme, Đoković je brzo poveo sa 5:1 i rutinski sačuvao prednost.

Nije dugo trajao otpor Varda u trećem setu – pri rezultatu 1:1, Britanac pravi par grešaka i olakšava posao našem asu, koji je rutinski odradio posao do kraja meča.