Roterdam: Troicki izgubio od Gaskea u prvom kolu!

Srpski teniser Viktor Troicki zaustavljen je u prvom kolu turnira u Roterdamu.

V. Troicki42
R. Gaske66

Kako se i očekivalo, srpski teniseri nije imao nimalo lak posao na startu ATP turnira iz Derije 500 u Holandiji. 19. igrač sveta, Francuz Rišar Gaske, opravdao je ulogu favorita, i protiv duplo slabije rangiranog protivnika slavio je u prvom kolu nakon dva seta, sa 4:6, 2:6, nakon 76 minuta igre.

Troicki, iako je prvi došao do brejka protiv favorizovanog rivala, nije uspeo da ga potvrdi u narednom servis gemu, a Gaske je set dobio ubedljivom igrom u 10. gemu, koji dobija novim brejkom, ne dozvolivši srpskom tenieru da osvoji ni jedan poen na svoj servis.

U narednom setu Gaske dolazi do brejka u šestom gemu iskoristivši četvrtu brejk šansu za prednost od 4:2, a poslednju priliku za povratak u meč Viktor propušta u sledećem gemu, kada je brejk lopti u dužoj razmeni poslao forhend dijagonalu u aut. Tačku na meč Francuz stavlja u osmom gemu, novim brejkom, ponovo sa nulom.

U drugoj rundi Gaske će se sastati sa Tomašom Berdihom, kojeg je dobio u sedam od 15 međusobnih duela.

Viktoru Troickom i Rišaru Gaskeu ovo je bio peti međusobni duel – u prva dva susreta slavio je srpski, u naredna tri francuski teniser. I poslednji njihov međusobni duel bio je upravo u Roterdamu , pre četiri godine, kada je Rišar Gaske takođe slavio u dva seta.

Francuz je u Roterdam stigao nakon poraza u finalu Monpeljea, gde ga je savladao Aleksander Zverev, dok je naš Viktor prethodne nedelje učestvovao u Sofiji, gde ga je u četvrtfinalu eliminisao Grigor Dimitrov, koji je u nastavku i osvojio trofej.

Teme:   ATP u Roterdamu, Rišar Gaske, Vesti, Viktor Troicki