14/02/18 - 11:29h

Roterdam: Krajinović posle tri seta u osmini finala

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Roterdamu.

F. Krajinović637
F. Užer Aliasim265

Filip Krajinovic

On je na startu turnira eliminisao dobitnika vajld karte, Feliksa Užera Aliasima iz Kanade.

Filip je u meču koji je trajao dva sata i 15 minuta slavio sa 2:1 u setovima, 6:2, 3:6, 7:5.

Srpski teniser je odlično ušao u ovaj susret. U prvom setu je došao do dva brejka i posle 40 minuta igre poveo sa 1:0 u setovima. Igrani su dugi gemovi i razmene, a sedamnaestogodišnji Kanađanin je u šestom gemu drugog seta iskoristio prvu brejk šansu na meču za vođstvo od 4:2. Sačuvao je prednost i izjednačio na 1:1 u setovima.

U trećoj deonici susreta Užer Aliasim je propustio tri prilike da Filipu oduzme servis. Naš teniser je iskoristio jednu od četiri i to u 12. gemu kod meč lopte.

Naredni protivnik Filipa Krajinovića biće bolji iz susreta drugog nosioca Grigora Dimitrova i Juičija Sugite iz Japana.

ATP turnir u Roterdamu igra se za nagradni fond od 1,996,245 evra, a pobedniku će pripasti ček na nešto više od 400 hiljada evra i 500 ATP poena.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Roterdamu, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti