17/02/17 - 18:13h

Roterdam: Conga i Berdih u polufinalu

Prvi polufinalni par ATP turnira u Roterdamu line Tomaš Berdih i Žo Vilfred Conga.

Twitter

Berdih je u prvom četvrtfinalu lako eliminisao Martina Kližana, dok je Conga u dva taj-brejka bio bolji od Marina Čilića.

Najbolji češki teniser nije imao problema protiv Slovaka Kližana – savladao ga je za tačno sat vremena igre rezultatom 6:3, 6:3. Berdih je tri puta oduzeo protivnički servis, a rivalu nije dozvolio nijednu priliku da učini isto.

Mnogo neizvesnije bilo je u drugom četvrtfinalu – Conga je do pobede nad prvim nosiocem Čilićem došao posle dva sata i jednog minuta teške borbe. Oba seta rešena su u taj-brejku, 7:6 (10:8), 7:6 (7:5).

Meč je protekao bez ijednog brejka – Hrvat je imao jednu, a Francuz tri prilike. Koliko je meč zapravo bio izjednačen svedoči podatak da je Conga imao svega tri poena viš od Čilića na kraju. Odlučile su nijanse u taj-brejkovima, odnosno nešto bolji procenat prvog servisa francuskog asa.

O drugom polufinalnom paru odlučivaće dueli Dimitrova i Gofana, u reprizi nedavnog finala Sofije, odnosno Erbera i Dominika Tima.

Turnir u Roterdamu igra se za nagradni fond od 1.724.930 evra.

Teme:   ATP u Roterdamu, Tomaš Berdih, Vesti