16/02/17 - 14:31h

Roterdam: Berdih preko Gaskea do četvrtfinala!

Češki teniser Tomaš Berdih trijumfom protiv Gaskea obezbedio četvrtfinale u Roterdamu.

Twitter

Derbi osmine finala ATP turnira serije 500 u Roterdamu između Tomaša Bardiha i Rišara Gaskea pripao je Čehu, u dva seta, sa 7:6, 6:1, nakon 80 minuta igre.

Prvi set je bio neizvestan, a rešen je u taj-brejku, nakon 55 minuta, pošto je Berdih solidnom igrom napravio dva vezana mini-brejka za konačnih 7:4.

U istom stilu je četvrti nosilac u Holandiji nastavio i u narednom setu. Sve više je pritiskao servis protivnika, češće je izlazio na mrežu i koristio šanse koje mu je Francuz poklanjao, da bi sa tri brejka prednosti okončao ovaj deo igre i sam meč (6:1). Ujedno je upisao i sedmi trijumf u 11 međusobnih okršaja.

Bila su to dva potpuno različita seta. Početak nije bio idealan, on je dobro igrao, ali sam, srećom, brzo pronašao svoj ritamrekao je Berdih.

Berdih će se u četvrtfinalu sastati sa Martinom Kližanom. 31-godišnji Čeh će pokušati po treću put da se domogne same završnice u Roterdamu – 2014. je osvojio titulu pobedom nad Marinom Čilićem, godinu dana kasnije izgubio je u finalu od Stana Vavrinke.

Prvi nosilac, Čilić, igra trenutno odlučujući set protiv zemljaka Ćorića, kasnije tokom dana sastaju se Grigor Dimitrov i Denis Istomin, a u poslednjem meču drugi nosilac, Dominik Tim, igra protiv Žila Simona.

Teme:   ATP u Roterdamu, Rišar Gaske, Tomaš Berdih, Vesti