01/06/18 - 16:44h

ROLAN GAROS: Đoković u osmini finala, sledi još jedan Španac!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće u osmini finala na Otvorenom prvenstvu Francuske.

N. Đoković6676
R. Bautista Agut4762

Source: Clive Brunskill

Đoković je u trećoj rundi sa 3:1 u setovima eliminisao Španca Roberta Bautistu Aguta. U meču koji je trajao skoro četiri sata, Novak je slavio sa – 6:4, 6:7, 7:6, 6:2.

I SET

U meč su ušli prilično izjednačeno i prvih osam gemova nije bilo naznake ko bi mogao da pređe u vođstvo. Tek je u osmom gemu srpski teniser došao do prvih šansi za brejk, ali ih nije iskoristio. Dva gema kasnije oduzeo je Bautisti servis, za konačnih 6:4 u ovoj deonici meča.

II SET

Novak je posle 4:4 u prvom setu vezao pet dobijenih gemova, pa je na startu trećeg seta imao prednost od 3:0. Međutim, do osmog gema Bautista je vratio brejk i poravnao rezultat na 4:4. Velika borba vođena je u nastavku, Novak je propustio tri set lopte, a posle 6:6 ova deonica meča završena je u taj-brejku. Četrnaest poena odigrano je u dodatnom gemu, koji je Španac dobio sa 8:6.

• Ovo je bio prvi meč na grend slemu posle četiri godine koji je Novak igrao kao slabije rangirani od rivala – poslednji put se to dogodilo 2014. protiv Nadala u finalu Rolan Garosa
  • Novak je u prva četiri gema ovog susreta odservirao više asova nego u čitavom meču drugog kola protiv Đaumea Munara
  • Đoković je u drugom setu igrao svoj jublirani 350. taj-brejk u karijeri
  • U trećem setu odigrali su najduži poen dosadašnjeg toka turnira – 30 udaraca

III SET

Najveća borba vođena je u trećem setu. Obojica su po tri puta oduzeli servis rivala i posle 6:6 ušli u novi taj-brejk. Novaku je bilo potrebno tri set lopti da dobije ovaj deo meča i povede sa 2:1 u setovima – 7:6 (7:4).

IV SET

Srpski teniser je u četvrti set ušao silovito. Brzo je stigao do 3:0, prepustivši protivniku samo dva poena u ta tri gema. U šestom gemu Đoković je došao do sedmog brejka na meču, poveo sa 5:1, ali je iznenađujuće lako Španac uspeo da vrati brejk i smanji prednost rivala na 5:2. Međutim, Novak mu je za kraj još jednom oduzeo servis i slavio sa 6:2.

Novak će u osmini finala igrati protiv Fernanda Verdaska, koji je nešto ranije danas eliminisao Grigora Dimitrova.

Tim – Beretini

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Roberto Bautista Agut, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti