12/07/17 - 20:07h

“Rodžer strašni” ne zna za milost – sa Berdihom za finale!

Svoj jubilarni 100. meč na Vimbldonu, Rodžer Federer je obeležio još jednom ubedljivom pobedom, kojom se plasirao u polufinale i nastavio put ka rekordnoj osmoj tituli.

zimbio.com

Impresivni Švajcarac je bez izgubljenog seta stigao do polufinala, pošto je danas savladao i Miloša Raonića sa 6:4, 6:2 7:6(2), i tako mu se revanširao za poraz u prošlogodišnjem polufinalu.

Ovo će biti 12. polufinale u kojem će na najprestižnijem turniru na planeti igrati Federer. Do titule je stizao rekordnih sedam puta, a poslednji put je to učinio pre pet godina.

Odigrao je sigurno danas protiv Kanađanina, odbranio svih pet brejk šansi koje je imao Raonić u trećem setu, a sam je svom rivalu oduzeo servis u prvom, a onda još dva u drugom setu.

Treći set je doneo mnogo neizvesniju borbu, sedmi igrač sveta nije uspeo da realizuje svoje šanse, pa se ušlo u taj-brejk. Raonić ga je bolje započeo, poveo je sa 3:0, ali se potom Federer probudio i osvojio ga sa 7:4.

U celom meču Rodžer je imao 46 vinera i devet neiznuđenih grešaka, (Miloš 29:11).

U borbi za finale, trećem nosiocu će pokušati da se suprotstavi Tomaš Berdih, kojem je Novak Đoković zbog povrede predao meč.

Teme:   Rodžer Federer, Tomaš Berdih, Vesti