23/02/17 - 02:59h

Rio: I Lajović nemoćan protiv Tima

Nakon Janka Tipsarevića, Dominik Tim je eliminisao i drugog srpskog predstavnika na turniru u Rio de Žaneiru, Dušana Lajovića.

D. Lajović25
D. Tim67

Srpski teniser nije bio bez šansi protiv drugog nosioca turnira, ali su ga propuštene brejk šanse u prvom, i slaba koncentracija u finišu drugog seta koštale i trećeg poraza u isto toliko duela sa najboljim austrijskim igračem.Meč je trajao jedan sat i 19 minuta.

Posle ispadanja Keija Nišikorija, Dominik Tim je postao prvi favorit za osvajanje titule u brazilskoj prestonici, a naredni rival koji će pokušati da ga zaustavi je Argenitnac Dijego Švarcman, sa kojim će se sastati u četvrtfinalu.

Tim i Lajović nisu prikazali previše u svom trećem međusobnom duelu – obojica su dosta grešili, ali je Austrijanac u prelomnim poenima bio bolji od 97. tenisera sveta. Dušan je uspevao da napravi inicijativu na protivnički servis u prvom setu, međutim, u dve gema nije uspeo da iskoristi brejk lopte, za šta ga je svetski broj osam umešno kaznio, isa dva brejka, u šestom i osmom gemu, ubedljivo dobio prvi set.

U nastavku, Lajović je do finiša seta bio siguran na svom servisu, a u trećem gemu je propustio dve brejk lopte. Prvi vođstvu Tima od 6:5, naš as je popustio i izgubio sa nulom gem u kojem je mogao da se izbori za taj-brejk.

Teme:   Atp Rio, Dušan Lajović, Vesti