18/05/15 - 09:01h

Rimski imperator – Novak Đoković!

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je Masters 1000 turnir u Rimu! Srbin je svoju petu titulu ove godine osvojio pobedivši Švajcarca Rodžera Federera u finalu, rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:3 nakon jednog sata i 16 minuta tenisa! Naš teniser je potvrdio sjajnu formu i nakon Australijan Opena, Indijan Velsa, Majamija i Monte Karla upisao još jednu titulu, sada iz Rima! Novaku Đokoviću je ovo četvrti trijumf u “većnom gradu”, posle 2008, 2011. i 2014. godine, dok je Federeru ovo četvrti poraz i Italiji.

N. Đoković66
R. Federer43
Novak Djokovic

Finalni susret u “večnom gradu” počeo je sigurnim servisima sa obe strane. Malo se više “mučio” sa svojim servisima Švajcarac, pogotovo u četvrtom gemu, kada smo videli niz izjednačenja, ali je nakon četiri odigrana gema rezultat bio izjednačen – 2:2. U naredna četiri gema ništa novo nismo videli. Teniseri su nastavili da serviraju dobro, i jedan i drugi su na polovini seta imali uspešnost servisa od preko 65%, te je nakon 27 minuta igre rezultat bio 4:4. Srbin u devetom gemu pravi prvu duplu servis grešku, a potom izbacuje jednu loptu u aut za 0:30 u korist Federera. Međutim, Nole sa dva as udarca poravnava rezultat, ali napetost dostiže vrhunac kada je na semaforu pisalo 40:40, nakon čeka Rodžer Federer dolazi do prve brejk lopte u ovom finalu. Đoković je uspeo da spase brejk priliku, a potom je ovaj izuzetno težak gem rešio u svoju korist za prednost od 5:4. Već u sledećem gemu i Novak Đoković dolazi do prve brejk šanse, za razliku od Švajcarca on svoju koristi i postavlja konačnih 6:4 u prvom delu igre!

Novak šampion - Rim 2015

Nakon sjajnog otvaranja drugog seta i sjajnih servisa Novaka Đokovića, Srbin u drugom gemu dolazi do velike prednosti u vidu dve brejk šanse. Švajcarac je međutim kod prve imao malo sreće i uspeo je da je spase, a onda je kod druge “opalio” bekhendom, pogodio i izejdnačio na 40:40. Međutim, u sledećem gemu, u forhend razmeni dvojice tenisera, Rodžer greši i naš teniser dolazi do treće brejk šanse, koju koristi i posle koje vodi sa 2:0. U sledećem gemu Srbin materijalizuje stečeno, za ogromnih 3:0 na samom startu drugog perioda. Naredna dva gema donela su sigurne servise dvojice tenisera i prednost našeg igrača od 4:1. U daljem toku seta Novak i Rodžer nastavljaju dobro da serviraju ne pružajući šanse za brejk rivalu, pa je pred odlučujući gem naš teniser vodio sa 5:3. U devetom gemu Novak Đoković uspeva da potvrdi prednost stečenu na samom početku seta i osvaja drugi deo igre rezultatom 6:3, za konačnih 2:0 u setovima i za novu titulu ove sezone, te za sjajnu uvertiru pred početak Roland Garosa.

Novaku Đokoviću je ovo četvrti trijumf u “većnom gradu”, posle 2008, 2011. i 2014. godine, dok je Federeru ovo četvrti poraz i Italiji. Teniser iz Švajcarske je do sada jednom izgubio od Mantilje, dva puta od Nadala i danas od Novaka. Takođe, Novak Đoković se ovom pobedom probio na drugo mesto večne liste po broju osvojenih turnira iz Masters 1000 serije! Sada Nole ima 24, Federer 23, a prvoplasirani Nadala 27 trofeja.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti