15/05/18 - 11:36h

RIM: Stivens nakon preokreta u drugom kolu

Amerikanka Sloun Stivens plasirala se u drugo kolo turnira Premijer serije u Rimu.

10. teniserka sveta na startu turnira eliminisala je Barboru Stricovu iz Češke, nakon dva sata i 25 minuta igre, rezultatom od 2:1.

Prvi set pripao je 25. igračici na WTA listi posle taj-brejka. U nastavku duela Stivens je napravila preokret i sa 6:3 u gemovi izjednačila rezultat. U poslednjoj deonici susreta potpuno je preuzela kontrolu nad igrom i sa ubedljivih 6:1 završila meč u svoju korist.

Njena naredna protivnica je Kaja Kanepi iz Estonije.

U naredno kolo plasirala se i Anet Kontavej. Estonka teniserka bila je bolja od Amerikanke Koko Vandevej. Anet je ispustila po gem u svakom setu i posle samo 56 minuta igre slavila sa 6:1, 6:1.

U drugom kolu sastaje se sa pobednicom duela KuznjecovaHercog.