15/05/16 - 16:01h

Rim: Istorijska titula Serene Vilijams!

Četvrti put u karijeri, Serena Vilijams je osvojila WTA turnir u Rimu. Najbolja teniserka sveta savladala je u finalu svoju zemljakinji Medison Kiz rezultatom 7:6 (5), 6:3, u meču koji je trajao sat i 26 minuta.

Serena-Williams

U prvom američkom finalu na WTA turu od 2012, prvom na crvenoj šljaci još od 2002 i prvom u Rimu još od 1970, Serena Vilijams je opravdala ulogu favorita protiv Medison Kiz, najvećeg iznenađenja takmičenja.

Najbolje teniserka sveta je tako prekinula devetomesečni post – poslednji tiulu osvojila je još u avgustu prošle godine u Sinsinatiju. Ove sezone je izgubila dva finala.

Medison Kiz je igrala najveći meč dosadašnjeg toka karijere, a tu motivaciju je pretvorila u odličan otpor tokom prvog seta. Već u prvom gemu meča napravila je brejk sa nulom, ali nije dugo izdrćala pošto je Serena iskoristila prvu brejk loptu da izjednači na 3:3.

Nije bilo brejk lopti do kraja seta. 13. gem pripao je Sereni tako što je iskoristila prvu set loptu na svoj servis, za 7:5.

Starija od dve Amerikanke je slomila otpor protivnice na startu drugog seta – povela je sa 3:0, i bez većih problema sačuvala tu prednost do kraja.

Serena Vilijams je osvojila jubilarnu 70. titulu u karijeri, oostavši peta dama koja je to uspela, posle Martine Navratilove, Kris Evert, Štefi Graf i Margaret Kort.

Teme:   Masters u Rimu, Serena Vilijams, Vesti