Rim: Marej ubedljivo do četvrtfinala!

Britanac Endi Marej plasirao se u četvrtfinale na Mastersu u Rimu, nakon ubedljive pobede nad Žeremijem Šardijem iz Francuske.

Endi Marej

Endi Marej

Marej je slavio sa 6:0, 6:4 posle sat vremena i 18 minuta igre. Ovo je bio njihov deveti duel, a osmi u kom je slavio britanski teniser.

Endi je igrao skoro bez greške, a 32. teniser sveta nije imao mnogo šansi. U prvom setu Britanac je iskoristio tri od četiri brejk prilike i protivnika ostavio na nuli – 6:0.

U drugom delu meča teniser iz Francuske ”se probudio”. Nakon što je Marej propustio tri brejk šanse, on je iskoristio svoju i poveo sa 4:3. Međutim, Britanac je vezao naredna tri gema i došao do konačnih 6:4 i plasmana u četvrtfinale Mastersa u Rimu.

Marej će u četvrtfinalu igrati protiv 12. nosioca Davida Gofana, koji je sa 6:0, 6:0 porazio Tomaša Berdiha.

Sada su poznati skoro svi četvrtfinalisti na ovom turniru, čeka se samo da svoj meč završe Novak Đoković i Tomaž Beluši.