18/05/17 - 18:12h

Rim: Izner “spakovao” Vavrinku, Raonić protiv Zvereva!

Nakon prvog, sa mastersa u Rimu eliminisan je i treći nosilac.

Twitter

Treća runda nije bila srećna po trećeg tenisera sveta – Stan Vavrinka je završio nastup u prestonici Italije, pošto je sa 6:7 (1:7), 4:6 za 88 minuta u igri, poražen od Džona Iznera (24).

Švajcarac je prvi došao do brejk prilika, u trećem gemu uvodnog seta, ali ih nije iskoristio. U taj-brejku Amerikanac je neumoljiv, i rešava ga u svoju korist prepustivši svom rivalu samo jedan poen.

Vavrinka ne koristi svoje šanse ni u drugom nastavku – u šestom gemu propušta čak tri brejk lopte, a to povlači i gubljenje narednog servis-gema. Izner osvaja poen za 3:4, potvrđuje brejk, potom propušta priliku da već u devetom gemu završi meč, ali to čini u desetom, koji osvaja sa nulom.

Za polufinale, Izner će igrati protiv Hrvata Marina Čilića, koji je je bio bolji od Davida Gofana.

U četvrtinu finala turnira iz serije 1000 u Rimu plasirao se i kanadski teniser Miloš Raonić, koji je savladao u trećoj rundi sa 6:3, 6:2 Čeha Tomaša Berdiha. Njegov naredni rival je Aleksandar Zverev, koji je bio bolji od Italijana Fabija Fonjinija u dva seta.

Teme:   Aleksandar Zverev, Džon Izner, Masters u Rimu, Miloš Raonić, Stanislas Vavrinka, Vesti