27/05/18 - 19:14h

RG: Zverev i Nišikori u drugom kolu

Nemački teniser Aleksander Zverev i Kej Nišikori iz Japana plasirali su se u drugo kolo Rolan Garosa.

Treći igrač sveta je nakon samo 70 minuta u tri seta savladao litvanskog tenisera Ričardasa Berankisa.

Nemac je u celom duel bio ubedljiv. Svih sedam brejkova viđenih u meču napravio je on. Prvi i drugi set dobio je rezultatom od 6:1, dok je treći set uzeo sa 6:2 u gemovima. Njegov protivnik u narednom kolu biće boji iz susreta VeseliLajović.

U drugo kolo plasirao se i 21. teniser planete, Kej Nišikori. On je trijumfovao nad Francuzom Maksimom Žanvierom, u meču koji je trajao dva sata i 22 minuta. Prvi set završen je u taj-brejku, a naredna dva Japanac je dobio rezultatom od 6:4 i 6:3. Sledeći protivnik će mu biti pobednik duela PerKarbaljes Baena.

Dalje je prošao i Španac Pablo Karenjo Busta koji je sa 3:1 u setovima pobedio slovačkog teniser Jozefa Kovalika.