29/05/14 - 17:46h

RG: Zimonjić i Nestor u trećem kolu

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u treće kolo Rolan Garosa, nakon što su bili bolji od špansko-holandske kombinacije, Bautiste-Aguta i Igora Sislinga, rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 6:7(5), 6:3.

Zimonjić-Nestor666
Bautista Agut-Sisling373

Nenad Zimonjic

Srpsko-kanadski dubl par, Nenad Zimonjić i Danijel Nestor nastavio je sa dobrim partijama i uspeo da obezbedi plasman u treću rundu ovogodišnjeg Rolan Garosa.

Savladali su posle tri odigrana seta, kao i u prvom kolu, Španca Bautistu-Aguta i Igora Sislinga.

U prvom setu, Zimonjić i Nestor stižu do brejka u šestom gemu i vođstva od 4:2. Stečenu prednost sačuvali su do kraja seta i taj deo igre rešavaju u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom delu igre viđena je mnogo veća borba. Prvi do prednosti dolaze Bautista-Agut i Sisling, koji brejkom stižu do vodjstva od 4:2. Zimonjić i Nestor se ne predaju i vraćaju rezultatsku ravnotežu već u narednom gemu, da bi do kraja seta oba para sigurno igrala na svoj servis, pa je set rešen u taj-brejku. U taj-brejku, Bautista-Agut i Sisling su imali nešto više koncentaracije i u neizvesnoj završnici ipak dolaze do izjednačenja u setovima rezultatom 7:5.

U odlučujućem setu, ključni detalj dogodio se ponovo u šestom gemu, kada Zimonjić i Nestor uspevaju da oduzmu servis svojim rivalima i tu prednost da sačuvaju do kraja, za 6:3 i konačan trijumf u ovom meču.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Daniel Nestor, Nenad Zimonjić, Rang Lista, Rolan Garos, Teniseri, Vesti