31/05/14 - 20:12h

RG: Zimonjić i Nestor u četvrtfinalu!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto su u trećoj rundi bili bolji od Holanđanina Žan-Žulijena Rohera i Rumuna Horije Tekaua sa 2:0 po setovima 6:4, 7:5.

Zimonjić-Nestor67
Roher-Tekau45

Nenad Zimonjic

Srpsko-kanadski dubl par prebrodio je i treće kolo, savladavši 13. nosioce Rohera i Tekaua i na taj način su nastavili sjajan pobedonosni niz na šljaci ove sezone. Beograđani su u oba seta uspevali da slome otpor rivala u završnici seta i tako stignu među osam najboljih dubl parova.

Zimonjić i Nestor su uspeli da iskoriste jedine dve brejk šanse koje su im se ukazale u meču, dok sa druge strane, njihove rivali nisu iskoristili jednu jedinu brejk priliku koja im se ukazala.

U prvom setu nije bilo uzbuđenja sve do devetog gema, kada srpsko-kanadski par uspeva da oduzme servis svojim rivalima i da u narednom gemu materijalizuje tu prednost za vođstvo u setovima rezultatom 6:4.

Drugi deo igre je takodje bio dosta izjednačen, ali je u završnici seta ponovo došlo do izražaja ogromno iskustvo Zimonjića i Nestora. U jedanaestom gemu vrše pritisak na servis protivnika što donosi rezultat i stižu do kapitalne prednosti. U narednom gemu sigurnim servisom overavaju plasman u četvrtfinale Rolan Garosa sa 7:5.

U četvrtfinalu čekaju pobednika duela između Španca Felisijana Lopeza i Austrijanca Jirgena Melcera sa jedne strane, i Hrvata Marina Draganje i Rumuna Florina Mergea sa druge strane.

Nenad Zimonjić je uspešan dan na poslu upotpunio i trijumfom u miks dublu. Naime, on je sa svojom partnerkom, Nemicom Julijom Gergeš obezbedio još jedan plasman u četvrtfinale, pošto su savladali Amerikanku Lizu Huber i Kolumbijca Kabala sa 2:0, po setovima 6:0, 6:1.

Njihovi naredni rivali biće Slovenka Katarina Srebotnik i Indijac Rohan Bopana.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Daniel Nestor, Nenad Zimonjić, Rang Lista, Rolan Garos, Teniseri, Vesti