29/05/13 - 15:16h

RG: Viktor u trećem kolu!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u treće kolo Rolan Garosa nakon što je sa 3:2 u setovima savladao Španca Daniela Himeno-Travera.

V. Troicki47666
D. Himeno-Traver66074
Viktor Troicki

Viktor Troicki i Daniel Himeno-Traver proveli su na terenu tri sata i četrdeset minuta, a naš teniser slavio je sa 3:2 u setovima.
Viktor je odlično krenuo, došao je do brejka već u prvom gemu i čuvao ga sve do osmog. Španac je tada izjednačio na 4:4, a onda osvojio i servis gem Troickog u trenutku kada je naš teniser servirao za ostanak u setu. Iskoristivši drugu set loptu, Himeno-Traver je poveo sa 1:0.

Nakon četiri brejka, po dva sa obe strane, drugi set završen je u taj-brejku. Ovaj deo meča naš teniser dobio je sa 7:4 i izjednačio rezultat na 1:1 u setovima.

Treći set je iznenađujuće lako, uz tri brejka, Viktor dobio sa ubedljivih 6:0. Prešao je u vođstvo od 2:1 u setovima, ali ne zadugo.

Četvrti deo meča takođe je završen u taj-brejku, nakon što su obojica po dva puta osvajali gemove na servis protivnika. Ovog puta slavio je Španac koji je spasio meč loptu, a onda dobio taj-brejk sa 9:7 i izjednačio rezultat na 2:2.

Odlučujuči, peti set pripao je Troickom, koji je uz brejk prednosti uspeo da dođe do 6:4. Iskoristio je četvrtu meč loptu i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa gde ga očekuje duel sa Marinom Čilićem iz Hrvatske.

Teme:   Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki