26/05/13 - 21:38h

RG: Viktor lako do drugog kola

Srpski teniser Viktor Troicki preskočio je prvu prepreku na Rolan Garosu. Srpski teniser je u tri seta savladao je američkog veterana Džejmsa Blejka, po setovima 6:4, 6:2, 6:2. Troicki je imao problema sa Blejkom samo u prvom setu.

V. Troicki666
Dž. Blejk422
Viktor Troicki

Amerikanac, koji je trenutno devedeset šesti teniser sa ATP liste, bolje je otvorio meč i imao brejk prednosti u uvodnom delu igre, ali nije uspeo da materijalizuje prednost. Blejk je poveo sa 2:0 i primorao Troickog da se brzo “probudi”. Kada je u 10. gemu iskoristio prvu set loptu, bilo je jasno da Srbin neće imati velikih problema. Viktor je prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:4.

Viktor je u sledećm setu bio dominantan. Srbin je sjajnim servisima i brejkovima “slomio” Amerikanca. Treći reket naše zemlje osvojio je čak 85 odsto poena na prvi udarac, imao je 12 as udaraca iz kojih je crpeo samopouzdanje. Drugi set Viktor Troicki osvojio je rezultatom 6:2.

Treći set takođe je zavisio isključivo od igre Troickog, a Viktor nije posustajao. On je iskoristio sedam od 11 prilika za brejk, a da je pružio obećavajuću partiju govori i podatak da je samo 12 puta načinio neiznuđene greške. Srbin je treći set rešio u svoju korist rezultatom 6:2.

Viktor Troicki je završio posao za 88 minuta, a u narednom kolu očekuje ga pobednik meča Huan Monako (Argentina) – Danijel Himeno-Traver (Španija).

Teme:   ATP, Grend Slem, Prvo kolo, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki