26/05/15 - 18:13h

RG: Uspešan start Đokovića!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je startovao takmičenje na drugom gren slemu sezone. On je u prvom kolu Rolan Garosa sa 3:0 u setovima eliminisao Finca Jarka Nieminena.

N. Đoković676
J. Nieminen252
Novak Djokovic

Prvi set trajao je 35 minuta, a iako rezultatski izgleda da ga je Novak dobio lako, na početku ovog dela meča Nieminen je zadao malo muka srpskom teniseru. Na kraju je, uz dva brejka, Đoković slavio sa ubedljivih 6:2.

Drugi deo meča krenuo je loše za srpskog tenisera. Finac mu je oduzeo servis i poveo sa velikih 4:1, a zatim i sa 5:2. Nakon toga Novak je napravio seriju od pet vezanih gemova i završio ovaj set sa velikim preokretom – 7:5 za vođstvo od 2:0.

Na onih pet iz drugog seta vezao je četiri nova gema i poveo sa 4:0 u trećem delu meča pre nego što je Nieminen uspeo da na kratko prekine njegov niz (4:1). Nakon što je poveo sa 5:1, Đoković je propustio tri meč lopte na servis Finca, te je ovaj smanjio prednost srpskog tenisera na 5:2. Nole je servirao za plasman u drugo kolo i posle dva sata i četiri minuta iskoristio petu meč loptu.

Novakov protivnik u drugom kolu biće bolji iz duela Paola Lorencija i Žila Milera.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti