07/06/18 - 18:52h

RG: Stivens u finalu sa Halep

Američka teniserka Sloan Stivens igraće finalni meč Otvorenog prvenstva Francuske.

10. igračica na planeti u polufinalu je savladala svoju sunarodnicu Medison Kiz.

Sloun je slavila u dva seta, nakon 79 minuta provedenih na terenu.

Prvi gem u prvom setu pripao je Medison, ali je Stivens odmah izjednačila, a zatim i preuzela vođstvo. U ovom delu igre viđen je jedan brejk i to za Sloun, koja je set dobila rezultatom od 6:4.

Na startu drugog seta Stivens je napravila brejk i povela sa 2:0. Vodila je tokom celog seta, a 13. teniserka je sveta je u devetom gemu, pri rezultatu od 5:4 sa Sloan, imala šansu da preokrene tok meča u svoju korist, ali je nije iskoristila. Poslednji gem u ovom setu uzela je Stivens i sa 6:4 završila drugi set.

Ona će se za titulu na Rolan Garosu boriti protiv prve teniserke sveta, Simone Halep koja je pobedila Garbinju Muguruzu iz Španije.

Teme:   Grend Slem, Medison Kiz, Rolan Garos, Sloan Stivens, Teniserke, Turniri, Vesti