28/05/13 - 17:44h

RG: Sjajna Jelena u drugom kolu!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo Rolan Garosa nakon što je sa 2:0 u setovima savladala Danielu Hantuhovu iz Slovačke. Jelena je drugi set ovog meča dobila u taj-brejku nakon što je gubila sa 5:0, što je ovu pobedu učinilo još većom.

J. Janković67
D. Hantuhova46
Jelena Jankovic

Početak meča kasnio je oko tri sata zbog kiše koja sa prekidima, skoro celog dana pada u Parizu. Meč je trajao sat vremena i 55 minuta, a prvi set je naša teniserka dobila sa 6:4. Jelena je došla do jednog brejka, u trećem gemu, što je bilo dovoljno za pobedu u ovom delu meča posle 48 minuta.

U drugom setu je Hantuhova krenula oštro, uspela je da dođe do vođstva od 5:0 uz dva brejka, ali Jelena uspeva da joj oduzme servis i smanji vođstvo slovačke teniserke na 5:2 pre nego što kiša prekine meč. Više od sat vremena provele su van terena, a kada je meč ponovo počeo imali smo priliku da vidimo sjajnu igru naše teniserke. Spasila je tri set lopte, a onda došla do izjednačenja od 5:5. Uspela je da uvede meč u taj-brejk, koji je dobila sa 9:7. Plasirala se u drugo kolo iskoristivši treću meč loptu.

Jankovićeva će u drugom kolu igrati protiv Garbin Muguruze iz Španije, koja je trenutno 72. teniserka sveta.

Teme:   Grend Slem, Jelena Janković, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti