01/06/15 - 23:05h

RG: Serena “preživela” Stivens, eliminacija Šarapove!

Amerikanka Serena Vilijams obezbedila je prolaz u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Francuske trijumfom protiv sunarodnice Sloun Stivens posle preokreta sa 2:1, po setovima 1:6, 7:5, 6:3.

Serena

Serena

Vilijamsova je, baš kao i u duelima protiv Fridzam i Azarenke imala set zaostatka i bila je vrlo blizu poraza, da bi u nastavku pokazala veliki karakter da preokrene rezultat u svoju korist.

Stivens je odigrala sjajno prvi set i rešila ga u svoju korist sa ubedljivih 6:1 posle samo 23. minuta igre. Mlađa Amerikanka je u tom delu igre napravila samo dve neiznuđene greške, dok je Serena napravila trinaest grešaka više.

Serena je bila vrlo blizu poraza kada je u drugom setu, pri rezultatu 4:5 servirala za ostanak u meču, ali je uspela da prebrodi sve teškoće i da mini serijom stigne do izjednačenja. U odlučujućem setu Vilijamsova je stigla do brejka u šestom gemu, a potom i još jednom oduzela servis rivalki za 6:3 i teškom mukom izvojevan trijumf.

Amerikanka će u četvrtfinalu igrati protiv Italijanke Sare Erani.

Branilac titule, Ruskinja Marija Šarapova eliminisana je u četvrtom kolu od Čehinje Lusi Safarove. Češka igračica je slavila maksimalnim rezultatom 7:6, 6:4.

Rezultati četvrtog kola:

Lusi Safarova – Marija Šarapova 7:6, 6:4

Serena Vilijams – Sloun Stivens 1:6, 7:5, 6:3

Flavija Peneta – Garbine Muguruza 3:6, 4:6

Sara Erani – Julija Gerges 6:2, 6:2

Andrea Mitu – Alison Van Ujtvanck 1:6, 3:6

Teme:   Grend Slem, Marija Šarapova, Rang Lista, Rezultati, Rolan Garos, Serena Vilijams, Sloan Stivens, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista, Četvrto kolo