04/06/15 - 17:04h

RG: Safarova pobedila i Anu sa 2:0, za plasman u finale

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u finale ovogodišnjeg Rolan Garosa! Ana je u polufinalnom susretu, nakon sjajnog početka i velike borbe, poražena od Čehinje Lusi Safarove sa 2:0. po setovima 7:5, 7:5 nakon jednog sata i 54 minuta tenisa. U subotnjem finalu protivnica Safarovoj biće bolja iz meča u kome se sastaju Serena Vilijams i Timea Baščinski.

A. Ivanović55
L. Safarova 77

Ana 15

Prvi ženski polufinalni susret počeo je, po izuzetno lepom vremenu u Parizu, dobrim servisima Ane Ivanović, za startnu prednost naše teniserke! Prvi servis Safarove nije prošao kako je Čehinja očekivala. Ana došla do dve brejk lopte, a uspela je i da iskoristi drugu za startnih 2:0. Nastavak je doneo materijalizaciju stečene prednosti od strane naše teniserke, te je nakon svega desetak minuta tenisa Srpkinja došla do prednosti od 3:0! Naredna dva gema nisu donela nikakvu promenu, teniserke su dobro servirale, a Ivanovićeva je sačuvala stečenu prednost, za 4:1. U dugom šestom gemu Ana ponovo ima brejk prilike, videli smo i nekoliko izjednačenja, ali je Lusi uspela na kraju da ga osvoji za smanjenje prednosti protivnice na 2:4. Sedmi i osmi gem nisu doneli nikakvu promenu, pa je Ana i dalje vodila sa brejkom prednosti – 5:3. Kada je Srpkinja servirala za osvajanje prvog dela igre, Lusi Safarova stiže do dve vezane brejk prilike, koristi drugu i smanjuje rezultat na 4:5! Naredne gemova osvaja samo Čehinja, novim brejkom preokreće rezultat u potpunosti i osvaja prvi set rezultatom 7:5, boljom igrom u završnici.

Drugi set počinje sigurnim servisom teniserke iz Srbije, a onda i slabijim izdanjem Čehinje, jer Ana dolazi do dve brejk prilike, međutim, ne uspeva da ih iskoristi, te je rezultat nakon dva gema bio izejdnačen – 1:1. Nakon što je sačuvala svoj servis, Lusi već u sledećem gemu dolazi do prilike da oduzme isti Ivanovićevoj, uspeva u tome, te tako dolazi do prednosti od 2:1, da bi u nastavku uspela i da materijalizuje stečeno za velikih 3:1 na startu drugog perioda. U petom gemu Lusi Safarova stiže do nove brejk prilike, ali Ana uspeva da je neutrališe, a potom sjajnim bekhendom smanjuje rezultat na 2:3. Kao što je u drugom gemu Safarova spasila brejk lopte pa potom napravila brejk, tako je sada Srpkinja nakon spasene brejk prilike već u sledećem gemu imala šansu da oduzme servis Čehinji, ali za razliku od nje, ona to nije iskoristila, pa je rezultat na polovini drugog seta bio 4:2 za Safarovu. U naredna dva gema ništa se nije promenilo, pa je nakon skoro sat i po tenisa Ana Ivanović morala da servira za ostanak u meču, jer je teniserka iz Češke vodila sa 5:3. Srpkinja je dobro servirala za 4:5, a onda je vrebala svoju šansu za brejk u sledećem, ako ga ne osvoji, poslednjem gemu. Dobro je Ana počela, bilo je 0:30, imala je naša igračica i četiri brejk lopte, uspela je da iskorsti četvrtu tako što je loptica koju je udarila Čehinja od mreže otišla u aut, te je nakon deset odigranih gemova rezultat bio izjednačen – 5:5! Međutim, već u sledećem gemu Lusi dolazi do prilike da vrati brejk, uspeva da je iskoristi, dolazi do 6:5 i ponovo servira za finale. Ovoga puta nije pogrešila, iskoristila je šansu koju Ana nije i potpuno zasluženo se smirenijom igrom i sigurnijom u pojedinim momentima, plasirala u svoje prvo Grend slem finale, osvajanjem drugog seta sa 7:5.

Teniserka iz Češke do sada nije izgubila ni jedan set, a pre polufinalnog susreta i ove pobede od 2:0 na Anom, identičnim rezultatima pred Safarovom su “padale”, Anastasija Pavljučenkova, Kurumi Nara, Sabine Lisicki, Marija Šarapova, te Garbinje Muguruza.

U subotnjem finalu protivnica Safarovoj biće bolja iz meča u kome se sastaju Serena Vilijams i Timea Baščinski.

Teme:   Ana Ivanović, Grend Slem, Polufinale, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti