28/05/13 - 21:35h

RG: Novak bolji od Gofana za drugo kolo

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa nakon što je sa 3:0 u setovima savladao Belgijanca Davida Gofana. Početak meča kasnio je nekoliko sati zbog kiše, a trajao se dva sata i 15 minuta.

N. Đoković767
D. Gofan645

Posle nekoliko sati čekanja, David Gofan i Novak Đoković konačno su izašli na teren oko 18:30h. Prvi set trajao je 47 minuta, a Đoković ga je dobio u taj-brejku. Novak je u šestom gemu imao jedinu brejk šansu u ovom setu, ali je nije iskoristio. Posle 6:6 meč je otišao u taj-brejk, a naš teniser je uz jedan mini brejk više dobio ovaj deo meča sa 7:5.

Gofan je uporno tražio šansu protiv najboljeg tenisera sveta, ali ni u drugom setu nije bio uspešan. Nole mu je u trećem gemu oduzeo servis, i čuvao ga sve do osmog kada je Belgijanac izjednačio na 4:4. Nije uspeo da povede u ovom delu meča, jer je Novak odmah došao do brejka i vođstva od 5:4. Servirao je za 2:0 u setovima i iskoristio petu set loptu.

I treći set je prošao u znaku propuštenih brejk šansi, a Novak je konačno uspeo da osvoji Gofanov servis gem pri rezultatu 5:5 i povede sa 6:5. Servirao je za pobedu i iskoristio već prvu meč loptu.

U narednom kolu naš teniser će se sastati sa Gvidom Peljom.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti