31/05/18 - 18:14h

RG: Nadal lako do treće runde, Ćorić u sledećem kolu nakon preokreta

Prvi teniser sveta Rafael Nadal plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske.

Twitter

Španac je u drugom meču na Rolan Garosu savladao 78. igrača na ATP listi, Đida Pelju iz Argentine.

Nadal je nakon dva sata provedenih na terenu trijumfovao u tri seta, a u svakom je imao ubedljiv rezultat. Prvi set dobio je sa 6:2, dok je naredna dva rešio rezultatom od 6:1, 6:1.

Njegov naredni protivnik je Francuz Rišar Gaske koji je bio bolji od Maleka Džazirija iz Tunisa sa 3:1 u setovima.

Hrvatski teniser Borna Ćorić takođe se plasirao u treće kolo turnira. 40. teniser sveta pobedio je Italijana Tomasa Fabijana.

U meču koji je trajao dva sata i 17 minuta, prvi set dobio je Fabijano sa 6:4. U nastavku duela Ćorić je napravio preokret i osvojio naredna tri seta ubedljivim rezultatom od 6:2, 6:1, 6:1.

Borna u sledećem kolu igra protiv bolje iz susreta Dijego Sebastijan ŠvarcmanAdam Pavlašek.

Beneto – Del Potro

Teme:   Borna Ćorić, Grend Slem, Rafael Nadal, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti