02/06/18 - 13:58h

RG: Muguruza ispustila samo dva gema, Kvitova bez osmine finala

Španska teniserka Garbinje Muguruza plasirala se u osminu finala Rolan Garosa.

Treća igračica sveta savladala je nad Australijanku Samantu Stosur, 90. na WTA listi, nakon 63 minuta igre.

Muguruza je do osmine finala došla bez velike borbe. U prvom setu nije izgubila nijedan gem, dok je u drugom ispustila dva, pa je rezultat na kraju meča bio 2:0, po setovima 6:0, 6:2.

Njena naredna protivnica biće Lesija Curenko. Ukrajinka je sa 2:0 u setovima (6:2, 6:4) pobedila Magdalenu Ribarikovu iz Slovačke.

Bez plasmana u osminu finala ostala je Čehinja Petra Kvitova. Osma teniserka planete poražena je od 16 mesta lošije rangirane Anet Kontavejt iz Estonije.

Anet je slavila u dva seta , nakon dva sata i sedam minuta provedenih na terenu.

Oba seta Kontavejt je dobila u taj-brejku. U prvom je rezultat bio 8:6 u njenu korist, a u drugom 7:4.

Anet će sledeći meč igrati protiv 10. na planeti, Amerikanke Sloun Stivens.

Stivens je nakon dva i po sata igre pobedila Kamilu Đorđi iz Italije.

Prvi set pripao je Kamili sa 6:4. U drugom setu Stivens je preokrenula rezultat. Ispustila je samo gem i sa 6:1 izjednačila rezultat po setovima.. Poslednju deonicu meča dobila je sa 6:8 i završila ovaj meč sa konačnih 2:1.

Kerber – Bertens

Teme:   Garbinje Muguruza, Grend Slem, Petra Kvitova, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti