28/05/17 - 19:24h

RG: Lajović poražen od Belučija na startu

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u prvom kolu Rolan Garosa od Brazilca Tomaša Belučija, iako je sjajno počeo i osvojio prvi set.

D. Lajovic6544
T. Beluči4766

Dusan Lajovic

Prvi srpski predstavnik koji je izašao na teren na ovogodišnjem Rolan Garosu nije uspeo da se plasira u drugo kolo. Dušan je odlično počeo, rutinski dobio prvi set, ali je Brazilac u nastavku igre bio bolji protivnik i zasluženo ostvario plasman u narednu rundi, gde će se sastati sa Lukom Puijom, 16. nosiocem.

Dušan je sjajno krenuo i brzo poveo ssa 3:0 u ranoj fazi meča. Propustio je tri set lopte na svo servis pri vostvu od 5:3, ali uzvratio brejkom i ipak osvojio prvi set.

U nastavku su se uloge promenile – Beluči je prvi oduzeo protivnički servis, servirao je za izjednačenje pri rezultatu 5:4, ali nije ni došao do set lopte i Duci je izjednačio na 5:5. Međutim, odmah je u narednom gemu ponovo pretrpeo brejk, a Brazilac je tu priliku prihvatio i u narednom gemu odservirao sigurno za izjednačenje u setovima.

59. teniser sveta je dobio treću deonicu zahvaljujući jedinom brejku, dok ih je u četvrtom setu bilo čak pet – dva puta je Beluči sticao prednost, Lajović oba puta uzvratio, ali je brazilski predstavnik u devetom gemu ponovo oduzeo servis Dušanu, a potom sigurno odservirao za trijumf, u prvom međusobnom duelu ovih rivala.

Teme:   Dušan Lajović, Rolan Garos, Vesti