23/05/14 - 09:19h

RG kvalifikacije: Krajinović na korak od glavnog žreba

Srpski teniser Filip Krajinović nalazi se na korak od glavnog žreba ovogodišnjeg Roland Garosa. Srbin je u polufinalu kvalifikacija savladao Lorenca Đustina iz Italije rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:3, posle jednog sata i 13 minuta igre. Filipa sada samo pobeda nad teniserom iz Francuske Loranom Lokolijem deli od plasmana u glavni žreb turnira.

F. Krajinović66
L. Đustino43
Filip Krajinovic

Duel je bolje počeo za Filipa, koji je u trećem gemu oduzeo servis rivalu, ali je već u četvrtom Italijan uzvratio i došao do izjednačenja – 2:2. U nastavku seta brejkova nije dilo do sedmog gema kada je Srbin novim oduzetim servisom stigao do 4:3, a potom ga i potvrdio za 5:3. U daljem toku Filip Krajinović je održao stečenu prednost i osvojio prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu Filip Krajinović je krenuo silovito, napravio dva brejka u prva četiri gema i stigao do velikih 4:0 na startu seta. U nastavku teniseri su razmenili po jedan brejk, a Srbin je drugi set rešio u svoju korist rezultatom 6:3.

U poslednjoj rundi Filip Krajinović će se sastati sa domaćim teniserom Loranom Lokolijem koji je u drugom kolu kvalifikacija u tri seta pobedio Jevgenija Donskoja iz Rusije sa 3:6, 7:6 (7:1), 6:2.

Srbija će na drugom Gren slemu sezone imati sigurno dvojicu predstavnika u singlu, Novaka Đokovića i Dušana Lajovića.

Teme:   Filip Krajinović, Grend Slem, Kvalifikacije, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti