18/05/16 - 16:47h

RG kvalifikacije: Jorović i Đere sigurni, Krstin zaustavljen

Srbija je danas imala tri predstavnika u kvalifikacijama za glavni žreb Rolan Garosa. Uspešni su bili Ivana Jorović i Laslo Đere, a poraz je pretrpeo Peđa Krstin.

Ivana Jorovic

Ivana Jorović – Lesli Krehova 2:1 (6:4, 4:6, 6:3)

Ivana Jorović uspešno je startovala u kvalifikacijama za drugi Gren slem sezone. Ona je danas, nakon nešto više od dva sata igre bila bolja od 170.igračice sveta – Lesli Krehove iz Holandije.
Srpkinja je na startu prvog seta napravila brejk i povela sa 2:0, a zatim i prepustila dva servis gema protivnici. Ipak, u nastavku Jorović ponovo vezuje dva brejka i osvaja ovaj deo igre sa 6:4.

U drugom setu viđena je sigurnija igra holandske teniserke koja je povela sa 5:1, kada Ivana sa tri gema u nizu smanjuje rezultat na 5:4, ali sigurnim servisom za 6:4, Krehova odvodi meč u treći set.

I u trećem setu dosta oscilacija u igri obe teniserke. Jorović je bila nešto sigurnija u završnici, te je sa tri brejka uspela da privede meč kraju i plasira se u naredno kolo kvalifikacija.

Laslo Đere – Nikolas Kiker 2:0 (7:6, 7:6)

Dvadesetogodišnji srpski teniser ostvario je još jednu pobedu u kvalifikacijama za Rolan Garos. Nakon što je u ponedeljak savaladao Marka Kudelija sa 2:0, danas je, u dosta težem meču bio bolji od Nikolasa Kikera iz Argentine, takođe sa 2:0.

Srpski teniser je u prvom setu sve vreme imao rezultatsku prednost, ali je njegov protivnik uspeo da poravna na 6:6, pa je usledio taj brejk. Prilično izjednačena igra i u 13.gemu prvog seta, u kojem je Đere spasao dve set lopte za protivnika. Za trijumf u prvom delu meča (10:8), Srbin je iskoristio tek treću set loptu.

U drugom setu, viđen je po jedan brejk na obe strane, pa se za ishod i ovog seta morao igrati taj brejk, u kojem je opet sigurniji bio naš teniser. On je spasao tri set lopte za protivnika, i sa 10:8 obezbedio prolazak dalje.

Peđa Krstin – Roberto Karvaljes 0:2(4:6, 2:6)

Za razliku od Đerea i Jorovićeve, Peđa Krstin nije uspeo da pobedi svog protivnika, 115. tenisera sveta.

Krstin je poveo sa 3:1, ali je usledio pad u njegovoj igri koji je protivnik itekako znao da iskoristi. Imao je naš teniser dve brejk lopte u desetom gemu, ali nije uspeo da ih realizuje za smanjenje rezultata, pa je Karvaljes osvojio ovaj deo sa 6:4.
I u drugom setu je Krstin prvi napravio brejk i poveo sa 2:0, ali je u nastavku izgubio tri gema na svoj servis, pa je Španac lako priveo meč kraju i plasirao se u treće kolo kvalifikacija.

Podsećamo, bez glavnog žreba turnira ostale su srpske teniserke Aleksandra Krunić i Jovana Jakšić.