03/06/15 - 19:29h

RG: Kralj šljake je pao, Nole u polufinalu!!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa! On je u fantastičnom četvrtfinalu sa 3:0 u setovima savladao devetostrukog osvajača ovog turnira, Španca Rafaela Nadala!

N. Đoković766
R. Nadal531

Dominacija srpskog asa viđena je već na startu duela. Posle samo šest minuta igre, u drugom gemu, Đoković je došao do prvog brejka u meču za vođstvo od 2:0. U četvrtom gemu imao je tri vezane šanse za brejk, a nakon što je prvu poslao u aut, drugu je iskoristio za velikih 4:0! Španac je u narednom gemu uspeo da vrati jedan brejk, a zatim i osvoji svoj servis gem, te je smanjio prednost Đokovića na 4:2. Nakon toga vezao je Nadal još dva gema i izjednačio rezultat na 4:4. Dok je Đoković sigurno osvojio svoj servis gem i poveo 5:4, na servis Španca igrali su duže od deset minuta, Novak je propustio tri set lopte, a na kraju je Rafa izjednačio na 5:5. Usledio je još jedan siguran gem za Đokovića, (6:5) a onda je srpski as došao do odlučujućeg brejka za 7:5 u ovom delu meča. Iskoristio je šestu set loptu i posle 67 minuta poveo sa 1:0!

Sve do osmog gema drugog seta obojica su sigurno osvajali svoje servise. Novak je napravio brejk za prednost od 5:3, a zatim servirao za set. Kao što je mnogo puta dokazao, Rafa je najopasniji kada je najranjiviji, pa je tako bez mnogo muke sprečio tri Noletove set lopte, ali četvrtu nije uspeo, pa je Đoković slavio sa 6:3 i poveo sa 2:0 u setovima!

Nakon osvojenog drugog seta, Đoković je bio nezaustavljiv. Poveo je sa 4:0 pre nego što je Nadal uspeo da osvoji jedan gem (4:1). Bez izgubljenog poena Nole je došao na gem od pobede (5:1), a onda i oduzeo Špancu servis za 6:1 i plasman u polufinale!

Novak će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Endija Mareja i Davida Ferera.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rafael Nadal, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti, Četvrtfinale