25/05/15 - 17:19h

RG: Kraj za Filipa u prvom kolu

Srpski teniser Filip Krajinović završio je takmičenje na Rolan Garosu već u prvom kolu. Bolji od njega, nakon preokreta bio je Belgijanac David Gofan, sa 3:1 u setovima.

F. Krajinović6261
D. Gofan3676
Filip Krajinovic

Meč između Filipa Krajinovića i Davida Gofana trajao je dva sata i 22 minuta, a belgijski teniser se posle četiri odigrana seta plasirao u drugo kolo Rolan Garosa.

Filip je dobro otvorio meč. Izgubio je servis već u prvom gemu, ali ga je odmah vratio (1:1), da bi nekoliko gemova kasnije došao do novog brejka za vođstvo od 4:2. Sačuvao je prednost do kraja ovog dela meča i slavio sa 6:3. Drugi set, ubedljivo je, uz dva brejka osvojio David Gofan. Filip nije imao mnogo šansi, pa je Belgijanac slavio sa 6:2 i izjednačio na 1:1 u setovima.

U trećem setu Krajinović je imao veliko vođstvo od 4:0. Nažalost nije uspeo da sačuva prednost. Gofan je prešao u vođstvo od 6:5, Filip se izborio za taj-brejk u kome je Belgijanac slavio sa 7:3. Nakon što je izgubio treći set, Krajinović je potpuno izgubio kontrolu nad igrom, pa Gofanu nije bilo teško da i četvrti set dobije sa 6:1 i plasira se u drugo kolo Rolan Garosa.

Protivnik u drugoj rundi Belgijancu će biti Santjago Hiraldo koji je prethodno savladao Donalda Janga.

Teme:   David Gofan, Filip Krajinović, Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti