03/06/18 - 13:38h

RG: Kiz se plasirala u četvrtinu finala

Američka teniserka Medison Kiz igraće u četvrtini finala Rolan Garosa.

Medison Kiz

13. igračica planete u osmini finala savladala je Mihaelu Buzarnesku iz Rumunije.

Njih dve su na terenu provele 66 minuta, a Amerikanka je trijumfovala u dva seta.

Na startu prvog seta Kiz je uzela tri vezana gema i napravila jedan brejk. Mihaela je zatim smanjila prednost na 3:1 i to joj je ujedno bio jedini dobijen gem u ovom setu. Medison je dobila još tri gema i set završila rezultatom od 6:1.

U drugom setu prvi gem pripao je rumunskoj teniserki. Kiz je nakon toga dva puta oduzela protivnici servis i uzela pet vezanih gemova. Pri rezultatu od 5:1 za Medison, Mihaela je vratila jedan brejk i smanjila prednost Amerikanke na 5:4, ali nije uspela da napravi preokret. Kiz je uzela deseti gem i sa 6:4 dobila drugi set.

Njena protivnica u četvrtini finala biće bolja iz susreta Barbore StricoveJulie Putinceve.